Достапни линкови

logo-print

Осудениот за ,,Локерби,, ќе бил помилуван


Либиецот Абдел Басет ал Меграхи одговорен за поставување бомба на авионот Пан Ам над шкотскиот град Локерби кога во 1988 загинаа 259 лица, според медиумите, ке бил ослободен од затвор. Ал Меграхи ке бил помилуван поради рак на простата.
XS
SM
MD
LG