Достапни линкови

logo-print

Узбекистан сомничи луѓе за поврзаност со Ал Каеда


Единаесетмина осомничени за членство во милитантна исламистичка група поврзана со Ал Каеда ќе бидат изведени на суд во Узбекистан, соопштува узбекистанска организација за човекови права.
Тие информираат дека осомничените, меѓу другото, се соочуваат и со обвиненија за закана за државната безбедност.
XS
SM
MD
LG