Достапни линкови

logo-print

Два нови сомнителни случаи на свински грип


Во текот на последните 24 часа на Клиниката за инфективни болести во Скопје примени се два нови случаи со симптоми сомнителни за свински грип. Првиот пациент живее во Англија и пред неколку дена пристигнал на гости во Скопје, додека вториот пациент се вратил од одмор во Хрватска. Здравствената состојба на новопримените пациенти е стабилна и се подобрува, соопштија од клиниката.
XS
SM
MD
LG