Достапни линкови

logo-print

Талибанците ги демантираа тврдењата на војската


Портпарол на талибанските милитанти ги демантираше тврдењата дека командантот на пакистанската група бил повреден во престрелка во долината Сват. Пакистанските власти претходно соопштија дека Маулана Фазулах бил повреден во воена офанзива пред два месеци. Војската исто така тврдеше дека во последните воени офанзиви загинале околу 1.800 милитанти. За сега нема официјална потврда за тврдењата на војската.
XS
SM
MD
LG