Достапни линкови

logo-print

Рен му го врачи Прашалникот на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ


Еврокомесарот за проширување на ЕУ Оли Рен, синоќа, на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ му го врачи Прашалникот на Европската комисија преку кој ќе се проценува подготвеноста на Црна Гора за статусот кандидат за ЕУ. Црногорскиот премиер изјави дека одговорите од страна на црногорската администрација ќе бидат веродостојни и квалитетни, затоа што од тоа зависи дефинирањето и динамиката на проценката за подготвеноста на земјата.
XS
SM
MD
LG