Достапни линкови

logo-print

Кипарските власти задржааа брод од Северна Кореја


Кипарските власти задржааа товарен брод од Северна Кореја, осомничен дека превезува приближно еден милион пакети цигари прошверцувани од Египет, пренесоа американските медиуми. Кипарски судија нареди капетанот на бродот кој е Египќанец како и на еден Либанец и двајца Сиријци од екипажот да останат во притвор осум дена или се додека трае истрагата.
XS
SM
MD
LG