Достапни линкови

logo-print

Американските вооружени сили ослободија петмина иранчани


Петмина ирански службеници кои беа заробени во Ирак од страна на американските вооружени сили денеска се вратија во родната земја. Службениците беа уапсени поради сомнение дека соработувале со шиитските бунтовници. Петмината денеска пристигнаа на аеродромот во Техеран каде беа пречекани од Министерот за надворешни работи на Иран Маноучеир Мотаки.
XS
SM
MD
LG