Достапни линкови

logo-print

Шестнаесетмина киднапирани во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека за сега неидентификувани вооружени лица киднапирале 16 авганистанци кои работеле за Обединетите Нации. Полицијата соопшти дека шеснаесетмината биле киднапирани во источниот дел на земјата, на патот меѓу Кхост и Пактиа. За сега никој ја нема превземено одговорноста за киднапирањето, но полицијата има основани сомнениа дека ова е дело на талибанските милитанти
XS
SM
MD
LG