Достапни линкови

logo-print

Пронајдени уште шест тела од авионот на Ер Франс


Уште шест тела од авионот на Ер Франс се извлечени од Атлански Океан, потврдија бразилските власти. Црната кутија од авионот на француската авиокомпанија се уште не е пронајдена. Обилните дождови ја отежнуваат потрагата по телата на патниците и членови на екипажот и остатоците од авионот марка „Ербас А 330“.
XS
SM
MD
LG