Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиен антиталибански свештеник


Еден анти талибански свешетеник бил меѓу убиените во два одвоени самоубиствени бомбашки напади што денеска се случија во пакистанските градови Лахоре и Ношвера. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите во кои загинале или биле повредни уште десетина лица. Агенциите јавуваат дека тие биле одговор на владината офанзива против талибанците во регионите кои граничат со Авганистан.
XS
SM
MD
LG