Достапни линкови

logo-print

Драма околу исчезнатиот авион на Ер Франс


Францускиот претседател Никола Саркози се сретна со семејствата на патниците во авионот на „Ер Франс“ кој утрово исчезна од радар во Атланскиот океан на пат од Рио ди Женеро до Париз. Семејствата на 228 патници се пренесени од аеродромот во Париз до кризен центар. Ер Франс претпоставува дека авионот бил удрен од гром, што предизвикало оштетување на електричниот систем на авионот.
XS
SM
MD
LG