Достапни линкови

logo-print

Засилена моќта на сепартистите во Јужна Осетија


Лидерот на Јужна Осетиа Едуард Кокоити го засилува своето влијание во овој регион на Грузија, откако една од партиите која го подржува ги доби мнозинството гласови на саботните избори. Според официјалните резултати, Партијата за единство, која најгласно го подржува Кокоити, освоила над 46 насто од гласовите. Народната партија освоила над 25 проценти, додека Комунистичката партија доби 22 проценти од гласовите.
XS
SM
MD
LG