Достапни линкови

logo-print

ОН очекува зголемување на невработеноста во светот


Бројот на невработени годинава би можел да се зголеми за 50 милиони ширум светот поради глобалната економска криза, соопшти денеска агенцијата за труд на ОН. Предвидувањата на Светската Организација се многу поголеми отколку оние на Меѓународната организација за труд со седиште во Женева лиферувани во извештајот од јануари оваа година.
XS
SM
MD
LG