Достапни линкови

logo-print

Четворица курдски бунтовници убиени во судири со турските сили


Четворица курдски бунтовници се убиени во судир со турските сили за безбедност во југоисточна Турција, соопшти турската армија. Во соопштението не се прецизира кога се случил судирот во југоисточниот град Лиџе, северно од Дијарбекир.

XS
SM
MD
LG