Достапни линкови

logo-print

Десет цивили загинале во два бомбашки напади во Авганистан


Во два бомбашки напади во Авганистан денеска загинале десет цивили. Седум цивили, градежни работници, загинале при ескплозија на бомба поставена на пат во областа Хашкамина во источен Авганистан, а во вториот бомбашки напад во провинцијата Забул загинале уште тројца градежни работници.
XS
SM
MD
LG