Достапни линкови

logo-print

Операција на НАТО силите откако пиратите нападнале танкер


Сомалијските пирати нападнале танкер во Заливот Аден, по што следувала реакција од НАТО силите при што биле уапсени седум пирати. Како што е соопштено, танкерот пловел под знамето на Маршалските Острови. По операцијата изврешна од холандските сили во составот на НАТО, биле ослободени 20 лица, кои се наоѓале на бродот.
XS
SM
MD
LG