Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Боцевски во посета на Холандија


Македонскиот вицепремиер за европски прашања Ивица Боцевски од денеска ќе претстојува во официјална посета на Холандија. За време на престојот во Хаг, тој ќе има средба со холандскиот министер за европски прашања Франс Тимерманс. Утре Боцевски ќе се сретне со членови на комисиите за надворешни работи и за европски прашања на холандскиот Парламент, а ќе има и обраќање во институтот Клингендал.
XS
SM
MD
LG