Достапни линкови

logo-print

Белград: Собранието на Србија ќе се изјаснува за предлог Уставот на земјата


Собранието на Србија вечер ќе се изјаснува за Предлог уставот на земјата чиј текст беше усогласен на синоќешната седница на пододборот за уставни прашања. Пратениците истовремено треба да донесат одлука и за тоа кога ќе биде одржан референдум за новиот устав на Србија.
XS
SM
MD
LG