Достапни линкови

16x9 Image

Жаклина Илиевска

Жаклина Илиевска е родена 6 јануари 1972 во Германија. Вработена е во Телевизија Кис како водителка од 1994 година. Од 2001 година е дописник на Радио Слободна Европа од Тетово и Гостивар

Автор Жаклина Илиевска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG