Достапни линкови

Зоолошката не е циркус


Зоолошката не е циркус
please wait

No media source currently available

0:00 0:22:54 0:00
Директен линк

Мора да ги сакате животните за да работите со нив, вели Војо Иванов во Поткастот Зошто и објаснува дека нему му се фамилија и птиците и пингвините и мајмуните за кои се грижи. Разочаран е што не се модернизира Зоолошката градина во Скопје, која за две години ќе одбележува 100 години од основањето.

XS
SM
MD
LG