Достапни линкови

Повеќе им се допаѓаат скопјаните, отколку Скопје


Повеќе им се допаѓаат скопјаните, отколку Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:43 0:00
Директен линк

Најпосетувана е куќата на Мајка Тереза, импресионирани се од мултикултурата, и од старите и од новите градби. Само во Скопје 2014 туристичкиот водич Васко Марковски избројал 140 споменици. Во поткастот Зошто раскажува кој доаѓа да го види Скопје, што ги одушевува, а на што се жалат туристите.

XS
SM
MD
LG