Достапни линкови

Што Те нервира


Што Те нервира
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:07 0:00
Директен линк

Од каде таква нервоза и бес на интернет просторот. Кривичниот законик, законот за амнестија, државните набавки, тендери, разноразни сомнежи за криминал, нефункционирање на системот се главните причини за кои дел од граѓанството се нервира во последно време. Соговорник ни е Жанета Трајковска од Институт за комуникациски студии и Висока школа за новинарство и за односи со јавноста.

XS
SM
MD
LG