Достапни линкови

Волонтерски поход за зачувување и признавање на Караманот


Караман - македонско овчарско куче
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:27 0:00
Директен линк

Македонската кинологија има ретка можност да издејствува конечно да се стекне со своја кучешка раса. Како почнаа и до каде стигнаа групата вљубеници на автохтоната раса македонско овчарско куче Караман. Во Зошто разговараме со Илија Ико Каров претседател на Кинолошкиот клуб за македонското овчарско куче Караман.

XS
SM
MD
LG