Достапни линкови

Платена политичка програма поинаков начин на корупција


Платена политичка програма поинаков начин на корупција
please wait

No media source currently available

0:00 0:17:32 0:00
Директен линк

„Сега државата всушност им дава пари на партиите и преку нив се влеваат во медиумите и значи на поинаков начин има еден вид корупција, вели во Зошто познатиот македонски новинар и Претседател на Комисијата за жалби при Советот за етика Мирче Адамчевски. Со него разговараме и за новинарството и за улогата на Советот за Етика како тело за морални санкции за да се заштити јавноста од неквалитетни новинари

XS
SM
MD
LG