Достапни линкови

Од учебници со грешки до критичко мислење


Од учебници со грешки до критичко мислење
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:24 0:00
Директен линк

Учебниците по историја не се обновени десетина години, а грешките не се поправени. Историчарот Петар Тодоров вели дека историјата треба да се предава да создава критичко мислење, а не ученици кои стануваат подложни на политички манипулации. Но за тоа е потребна реформа во наставата по историја.

XS
SM
MD
LG