Достапни линкови

Невидливи за државата


Невидливи за државата
please wait

No media source currently available

0:00 0:19:09 0:00
Директен линк

На кандидатските листи никогаш или само на дното има лица со попреченост, па ги нема ниту во Парламентот, ниту во Владата. За битката што ја водат овие граѓани и со секојдневните, физички препреки, но и со уште поголемите - дискриминацијата и предрасудите во поткастот Зошто зборува Елена Кочоска.

XS
SM
MD
LG