Достапни линкови

Нелегалната трговија со дрвја е светски бизнис број три


Нелегалната трговија со дрвја е светски бизнис број три
please wait

No media source currently available

0:00 0:19:25 0:00
Директен линк

Сите чинители кои не се дел од шумарството сметаат дека целокупниот апарат за заштита на шумите од нелегална сеча е нефункционален, но јас мислам дека многу често ги критикуваме иако многу фактори, влијаат врз таквата состојба, вели Сашко Петровски, еден од основачите на Регионалниот центар за шумарство и рурален развој Рефорд. Со него зборуваме и за криминалните групи и корупцијата која е распространета во овој бизнисот со нелегална сеча на шуми.

XS
SM
MD
LG