Достапни линкови

Не го злоупотребувајте „Најди ме“


Не го злоупотребувајте „Најди ме“
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:30 0:00
Директен линк

„Најди ме“ или Амбер алерт е систем за рано предупредување за исчезнати деца“, но некои го злоупотребуваат. Свекрва пријавува снаа за исчезната а таа заминала кај мајката или девојка пријавува момче а тие раскинале. Но ситемот споделува само потврдени информации од МВР, вели во Зошто Наташа Доковска, новинарка и Програмски директор на невладината организација „Новинари за човекови права

XS
SM
MD
LG