Достапни линкови

Лекарите заминуваат од очај


Лекарите заминуваат од очај
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:03 0:00
Директен линк

Не гледаме дека државата сака да останеме, дека сме и потребни, вели младата лекарка, Соња Граждани. Работела и чекала вработување на Клиниката, без здравствено осигурување и платено породилно отсуство, а има тримесечно бебе. Најфрустрирачки е што критериум за вработување е прво партискиот грб.

XS
SM
MD
LG