Достапни линкови

Кучешки живот


Кучешки живот
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:51 0:00
Директен линк

За да стане Скопје град без улични кучиња потребни се 5 до 7 години, но ако се обединат и властите и активистите и ветеринарната фела и направат стратегија за решавање на овој проблем, вели ветеринарот др Димче Велковски. Најпрво треба да се пребројат кучињата и да се крене свеста кај граѓаните.

XS
SM
MD
LG