Достапни линкови

Корупцијата цвета бидејќи не се казнува


Корупцијата цвета бидејќи не се казнува
please wait

No media source currently available

0:00 0:19:46 0:00
Директен линк

„Тука ризикот да украдете нешто и ризикот да одговарате и да одите во затвор се сведува практично на нула. Затоа корупцијата е кај нас високо и широко распространета исплатлива дејност и последиците се таму од каде што се земени парите“, вели Герман Филков за поткастот Зошто. Со него разговараме и за ефектите од работата на Центарот за граѓански комуникации, за црните листи на САД и извештаите на ЕУ.

XS
SM
MD
LG