Достапни линкови

Или сме испржени или сме поплавени


Или сме испржени или сме поплавени
please wait

No media source currently available

0:00 0:19:50 0:00
Директен линк

Нема поважна политичка тема од животната средина, вели биологот и активист Кирил Арсовски Пржо во поткастот Зошто. Но со тоа не се занимава ниедна партија, влада, ниту претседател. Предлага Градскиот парк да се прогласи заштитено подрачје, а граѓаните да се грижат и за животот надвор од својот дом

XS
SM
MD
LG