Достапни линкови

Како политиката го полни Скопје со ѓубре


Како политиката го полни Скопје со ѓубре
please wait

No media source currently available

0:00 0:17:46 0:00
Директен линк

Зошто Скопје е преполн со ѓубре и највалкан главен град на Балканот? Дали високи казни и комунална полиција може да ги дициплинира граѓаните? Горјан Јовановски, еко-активист и советник во град Скопје во поткастот “Зошто“ за политиканството, но и како може Скопје да стане чист град по западен модел.

XS
SM
MD
LG