Достапни линкови

Град по мерка на политичарите


Град по мерка на политичарите
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:02 0:00
Директен линк

Нашите колеги, архитекти, кои ја воделе архитектурата на градот и државата во времето на СРМ го имале целиот дигнитет на професијата и слобода да одлучуваат. Не може да сме полоши од нив. Полошо е само опкружувањето сега за практикување архитектура, вели архитектот Бујар Муча во Поткастот Зошто

XS
SM
MD
LG