Достапни линкови

Герила контра поданици


Герила контра поданици
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:04 0:00
Директен линк

Партиските поданици се помалку од граѓаните кои можат да решат да ги земат работите во свои раце, иако практикувањето на ова демократско право е уште во зародиш. Активистот Никола Писарев во поткастот Зошто зборува за герила акциите, но и за „заморот“ и разочарувањето после Шарената револуција.

XS
SM
MD
LG