Достапни линкови

Дрес код - како се облекуваат младите во и надвор од училиштата


Дрес код - како се облекуваат младите во и надвор од училиштата
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:20 0:00
Директен линк

Некогаш мораше кецели, па некои млади носеа и кроп топ, не само надвор туку и во училиштата. Во гимназијата Орце Николов сега се носат маички и дуксери во боите на училиштето. Слушајте во „Зошто“ што за модниот начин на изразување, велат ученици во Орце Николов и нивниот директор Митко Димовски.

XS
SM
MD
LG