Достапни линкови

Цензурата е минато


Цензурата е минато
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:44 0:00
Директен линк

Ние сме бомбардирани со илјадници информации и денеска техниките на манипулирање со јавноста не се врзуваат со цензурата. Цензурата не е возможна, не можете да блокирате информација, ќе се појави, вели Михајло Лахтов, експерт за медиуми. Во Зошто зборуваме и за пропагандата и „инстант вистините“ .

XS
SM
MD
LG