Достапни линкови

Мухика со навреди до ФИФА за казната на Суарез


Луис Суарез

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика го нарече раководството на ФИФА „кучкини синови“, откако организацијата му изрече казна на репрезентативецот на земјата Луис Суарез од четири месеци забрана за играње фудбал. Суарез беше казнет бидејќи го гризна играчот од италијанската репрезентација Џорџио Кјелини за време на натпреварот од Светското првенство во Бразил. Според Мухика, ФИФА можела да му изрече казна, но не во фашоистички стил.

XS
SM
MD
LG