Достапни линкови

Дали предложениот закон за бранители им штети на меѓуетничките односи?


ВМРО-ДПМНЕ предложи закон за бранителите. Коалициониот партнер ДУИ го опструира и тврди дека нема да дозволи да биде донесен. По ова прашање на етничка линија се поделија и опозиционите партии. Дали ваквите политички игри на национална карта можат да влијаат и меѓу обичните луѓе?

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG