Достапни линкови

Најавено ослободување на уапсени адвокати во Либија


Првиот човек на Меѓународниот криминален суд пристигна во Либија во пресрет на ослободувањето на четворица припадници на институцијата.Четворицата претставници на Судот беа уапсени во градот Зинтан под сомненија за кражба на документи и тајни снимки кои му ги доставувале на синот на покојниот лидер Муамар Гадафи, Саиф ал Ислам. Претставник на поранешната бунтовничка бригада изјави дека уапсените ќе бидат ослободени откако судот се извини.
XS
SM
MD
LG