Достапни линкови

Казнети хрватски навивачи во Полска


Судот во Полска им одреди парична казна од по 580 долари на двајца хрватски навивачи, кои во неделата се степале со полицијата на главниот градски плоштад во Познањ. Полската полиција уапси 14 хулигани, меѓу кои и тројца Хрвати, кои во алкохолизирана состојба фрлале шишиња и столици кон полицијата. Инцидентот се случил неколку часа во пресрет на натпреварот од првото коло на Ц групата меѓу Република Ирска и Хрватска.
XS
SM
MD
LG