Достапни линкови

Германците го посетија Аушвиц


Делегација на германската фудбалска репрезентација, предводена од селекторот Јоаким Лев и капитенот Филип Лам, ќе го посетат најголемиот нацистички логор од вретето на Втората светска војна, Аушвиц, во Полска.
Ова го соопшти германската фудбалска асоцијација, чии челници исто така ќе бидат дел од делегацијата. Во германската селекција, се и двајца полјаци по потекло, Лукаш Подолски и Мирослав Клосе.
Германија е во група со Португалија, Холандија и Данска. Натпреварите ќе ги играат во полскиот град Гдањск.
XS
SM
MD
LG