Достапни линкови

Германија е најдобра, смета Балак


Дојдено е времето Германија да стане светски првак во фудбал по 4-ти пат, пишува повредениот Миахел Балак во денешната колумна во Тајмс. Ќе биде тешко да се победи Шпанија, но не е невозможно. Германија досега покажа дека е најдобар тим на Мундијалот и треба да биде победник, исто како што Шпанија беше на европското првенство пред две години и заслужено ја победи Германија, пишува Балак, сега веќе бивш фудбалер на Челзи и нов на Баер Леверкузен.
  • 16x9 Image

    Љупчо Наќев

    Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG