Достапни линкови

Над милион посетителиОд први јуни до први јули, Јужна Африка ја посетиле милион странци, што е за 25 насто повеќе во однос на истиот преиод лани, соопшти Министерството за внатрешни работи. Најмногу туристи за време на Мундијалот, дошле од Велика Британија, Соединетите Држави, Германија, Австралија, Бразил и Мексико. Светското првенство во фудбал завршува на 11-ти јули, па се очекуваат уште повеќе гости, особено за полуфиналните и финалните натпревари.
XS
SM
MD
LG