Достапни линкови

Самоубиство поради „фудбал“


Јади фудбал наместо ориз - му рекол татко му и 28 годишниот Дечаторн од земјоделското семејство Рачачхани на Тајланд голтнал отровно губриво по што починал

Еден земјоделец на Тајван се самоубил откако неговиот татко му префрлал дека го губи времето гледајки светскиот фудбалски шампионат во Јужна Африка. Наместо да работи на полињата со ориз. Самоубиството на 28 годишниот Дечаторн Каравонг се случило во провинцијата Убон Рачачхани.

Неговата сестра Кититара изјавила дека откако таткото го искарал синот дека до доцна навечер гледа телевизија и не им помага на родителите наутро на поле, тој голтнал губриво и се отрул.

Тоа го направил за инат бидејки, според сестрата, татко му на Дечаторн му рекол да јаде фудбал наместо ориз ако гледа Светски куп наместо да работи. Тој многу се вознемирил и се случила трагедијата.
XS
SM
MD
LG