Достапни линкови

Не сме ограбени, туку поразени


Меркел расположена, Камерун разочаран
Меркел расположена, Камерун разочаран
Британскиот премиер Дејвид Камерун и германската канцеларка Ангела Меркел, зедоа пауза на самитот на Г - 20 во Торонто за да го гледаат второто полувреме од натпреварот Англија – Германија. Камерун, по натпреварот изјави дека е разочаран од поразот на Англија, додавајки дека резултатот од 4 спрема 1 покажува оти грешката на судијата, кој не го призна голот на Лампард, не била пресудна. Германците играа добро и со постигнатиот резултат не можеме да кажеме дека сме ограбени, тие не победија, изјави Камерун.
XS
SM
MD
LG