Достапни линкови

Зидан не е виновен за бунтот на Французите


Зидан ги демантира тврдењата на некои медиуми дека преку Рибери, тој ги поттикнал фубалерите да му се спротистават на селекторот.

Поранешниот француски репрезентативец Зинедин Зидан денеска ги демантира шпекулациите на медиумите дека бил вклучен во креирањето на тактиката на тимот на Франција на ова светско првенство и оти тој ги подбуцнувал фудбалерите на бунт. Зидан изјави дека секогаш ги почитувал правилата, дека и тој не верувал многу во селекторот Рајмонд Доменек, но оти никогаш не го искажувал тоа. Зидан додаде дека француските фудбалери треба да го тргнат своето его настрана и да се обединат.
  • 16x9 Image

    Љупчо Наќев

    Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG