Достапни линкови

Аргентински хулигани ќе бидат вратени дома


Навивачи на Аргентина

Петнаесет хулигани од Аргентина остатокот на Светското првенство ќе го гледаат дома. Јужноафриканската полиција ќе ги депортира за време на викендов.

Јужноафриканските власти за време на викендов ќе депортираат 15 фудбалски хулигани од Аргентина.
Во соопштението се наведува дека полцијата во средата наутро претресла хостел во Преторија во кој биле сместени околу 165 фудбалски навивачи од Аргентина.
Аргентинската амбасада и полицијата првично соопштија дека се притворени 17 навивачи, но подоцна амбасадата ги објавила имињата на 15 хулигани кои деновиве ќе бидат депортирани.
Инаку, репрезентацијата на Аргентина во првите два меча од групата ги совлада Нигерија и Јужна Кореја, а во последниот натпревар во вторник се среќава со Грција.
  • 16x9 Image

    Благоја Кузмановски

    Во новинарството е од 1993 година, кога почнува да работи во дневната редакција на Македонското радио. Бил уредник и водител на сите дневно – политички информативни емисии на програмите на радиото. Од 2002 година е шеф на дописништвото на Радио Слободна Европа во Скопје.

XS
SM
MD
LG