Достапни линкови

Северно-кореците не се изчезнати


ФИФА соопшти дека 4-цата фудбалери на Северна Кореја, за кои се шпекулираше дека изчезнале од нивниот тим, едноставно биле избришани од списокот на северно-корејската репрезентација поради техничка грешка. Претставникот на ФИФА изјави дека за натпреварот со Бразил, 4-цата играчи едноставно биле изоставени од списокот, а потоа нормално тренирале со својот тим. Северна Кореја во понеделник ќе го игра вториот натпревар на СП, противник и е Португалија.
  • 16x9 Image

    Љупчо Наќев

    Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG