Достапни линкови

97% од билетите се продадени


The official 2010 FIFA World Cup ticket
The official 2010 FIFA World Cup ticket
4 дена пред почетокот на Светското првенство во фудбал во, 38 илјади билети за натпревари се вратени во Јужна Африка. Стотици луѓе стоеја во редици пред продажниот пункт во Јоханезбург во надеж дека ќе добијат билети, чија цена се движи од 200 до 300 долари. Билети има за натпреварите по групи, но за отворањето, полуфиналето и финалето, сите билети се распродадени. Според ФИФА, 97 насто од сите билети за Светскиот Куп, се продадени.
  • 16x9 Image

    Љупчо Наќев

    Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG